W przemyśle, tak jak w wielu innych obszarach działalności, rozwój jest niezwykle ważny, bo zapewnia większą efektywność i precyzję przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów wytwórczych. Ogromną rolę odgrywa tutaj automatyka, zwiększająca, jak sama nazwa wskazuje, automatyzację procesów przemysłowych. Dzięki temu można zapewnić ciągłość produkcji! Dowiedzmy się, jak to dokładnie działa?

Automatyka przemysłowa – w czym szczególnie pomaga?

Automatyka przemysłowa pomaga w wielu obszarach, jest na tyle uniwersalna, że wykorzystuje się ją w różnych branżach, takich między innymi, jak przemysł farmaceutyczny, chemiczny, spożywczy, przy produkcji samochodów itp. Wszędzie w tych miejscach można jeszcze bardziej zwiększyć efektywność produkcji, nie tracąc na ten cel większych nakładów finansowych, lecz wręcz przeciwnie – zmniejszając ilość niezbędnych środków operacyjnych, czasowych i pieniężnych.

Odpowiednie zaimplementowane elementy automatyki przemysłowej pomagają we wszystkich zadaniach, przyczyniając się do poprawy każdego procesu. Za sprawą odpowiednio zaprojektowanych narzędzi informatycznych wspomaganych przez analizę danych, można bardzo dokładnie przeanalizować każdy proces produkcyjny, by odszukać miejsca, w których przydałaby się poprawa, czyli odpowiednia optymalizacja. To samo powiemy o innych zaletach, zwłaszcza o monitorowaniu procesów produkcyjnych. Wystarczy odpowiednio zaprogramować sterowniki przemysłowe, aby mieć wszystko pod kontrolą i w razie potrzeby, gdy pojawią się jakiekolwiek nieprawidłowości, szybko zareagować.

Automatyka przemysłowa – więcej niż myślisz

Warto jednocześnie wiedzieć, że automatyka przemysłowa firmy to dużo więcej, szczególnie jak pomyślimy o integracji systemów. Jest to niezwykle istotne w wielu obszarach przemysłowych, żeby jeszcze lepiej zarządzać różnymi zadaniami, na przykład dotyczącymi prac magazynowych, produkcyjnych czy logistycznych. Właściwie zaimplementowane procesy zwiększają efektywność w każdej, nawet najdrobniejszej części, produkcji, zapewniając najwyższą jakość, niezależnie od branży i przeprowadzanego zadania. Można w ten sposób bezbłędnie sterować procesami, regulując ich przebieg w czasie rzeczywistym. Bez przerwy więc mając wgląd w całość produkcji, co zapewnia pełną kontrolę.

Dużo dobrego z punktu widzenia ciągłości produkcji ma również wdrożenie robotyzacji. Wprowadzanie jej do kluczowych zadań zwiększa efektywność procesów i niweluje ewentualne błędy, które mogłyby bardzo źle wpłynąć na automatyzację. Nie mówiąc już o tym, że bardzo obniża to koszty produkcji. Biorąc to pod uwagę, stosuje się tu różne roboty, sieci przemysłowe i sensory. Poprawia się nie tylko wydajność produkcyjna, ale również zwiększa bezpieczeństwo pracowników. Te zadania, za które byliby odpowiedzialni, spoczywają teraz na inteligentnych, łatwych w obsłudze, rozwiązaniach.

Automatyka przemysłowa

Automatyka przemysłowa w wykonaniu Smart For Industry

Napisaliśmy już sporo o automatyce przemysłowej, lecz teraz chcielibyśmy pokazać na przykładzie naszej firmy – Smart For Industry, jak to wygląda w praktyce. Możesz być pewny, że zautomatyzujemy Twoją technologię, sprawiając, że stanie się ona jeszcze bardziej efektywna, niezawodna, maksymalnie jakościowa!

Zawsze wykonujemy odpowiednią aplikację, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta. Proponujemy sprawdzone rozwiązania sprzętowe i aplikacyjne, specjalizujemy się w różnych systemach programowania, dzięki czemu możemy zagwarantować narzędzia adekwatne do różnych potrzeb. Wyceniamy koszt sprzętu, aplikacji, programowania zgodnie ze specyfikacją projektową, a następnie przygotowujemy wstępny szkic wizualizacji, który jest zgodny ze schematem technologicznym procesu, nad którym pracujemy. Konsultacje z klientem to kolejna niezwykle ważna część pracy, na jaką przeznaczamy odpowiednią ilość czasu, tyle, ile potrzeba. Opracowane schematy technologiczne są bardzo precyzyjne, podobnie, jak inne części zadania: Sterowanie, Nastawy, Wykresy, Trendy, Raporty, Alarmy. Udzielamy serwisu na wykonaną przez siebie prace, przy czym drobne prace serwisowe wykonujemy zdalnie. Oferujemy też usługę nadzoru nad systemem wizualizacji.

Smart For Industry świadczy też usługi związane z zarządzanie budynkiem, wykorzystując do tego celu niezawodny system BMS. Dzięki niemu można zdalnie monitorować oraz kontrolować najważniejsze aspekty nieruchomości. Specjaliści Smart For Industry zapewnią kompleksowe wsparcie na każdym etapie – od projektowania przez instalacje aż po szkolenie i regularne serwisowanie.

W taki sposób masz pewność, że zapewnisz ciągłość produkcji, bo wspierająca w tych czynnościach automatyka przemysłowa jest niezawodna!

Zobacz jak inteligentny dom funkcjonuje w praktyce!

Umów darmowe spotkanie w naszym showroomie i doświadcz wszystkich funkcji inteligentnego domu na żywo.