Jakie są korzyści z posiadania inteligentnego domu?

Inteligentne domy to już nie przyszłość, a teraźniejszość. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na wdrożenie inteligentnych rozwiązań do swoich domów. Taki nowoczesny dom, oparty o system Loxone to innowacyjne rozwiązanie, które zapewnia wiele korzyści. Podnosi komfort życia, bezpieczeństwo oraz pozwala lepiej zarządzać energią co przyczynia się do znacznych oszczędności.

Przyjrzyjmy się temu bliżej i omówmy główne zalety

Jedną z głównych korzyści wynikających z posiadania inteligentnego domu jest zdecydowany wzrost komfortu i wygody codziennego życia. Dzięki systemowi możesz np. sterować oświetleniem, ogrzewaniem, roletami, a nawet urządzeniami multimedialnymi za pomocą telefonu lub jednego przycisku! (fot. poniżej) Dzięki zaawansowanej automatyzacji i integracji różnych systemów domowych, dom pozwala na dużo szybsze reagowanie oraz dostosowywanie ustawień do własnych preferencji, zyskujesz więcej czasu na to co kochasz, a on wykona za ciebie powtarzalne czynności.

// Przycisk Loxone Touch Flex na ścianie

No właśnie, co to jest ta „automatyzacja powtarzalnych czynności”?

System umożliwia pełną automatyzację wielu codziennych czynności, eliminując potrzebę ręcznego sterowania niektórymi urządzeniami. Na przykład, możesz zaprogramować sceny świetlne, odpowiednie dla różnych sytuacji, takich jak wieczorna kolacja, relaks czy spotkanie z przyjaciółmi. Po powrocie do domu system może automatycznie włączyć odpowiednie oświetlenie, zadbać o ulubioną muzykę oraz dostosować temperaturę do komfortowej. Podczas opuszczania domu, sprawdzi on czy wszystkie drzwi i okna są zamknięte, uzbroi alarm a nawet opuści rolety antywłamaniowe!

Sterowanie z dowolnego miejsca

Kolejną rzeczą wpływającą na wygodę jest możliwość zdalnego sterowania całym domem, z dowolnego miejsca na świecie! Za pomocą telefonu (lub laptopa / tabletu) możesz monitorować i kontrolować wszystkie systemy domowe takie jak oświetlenie, ogrzewanie, alarm, kontrolę dostępu czy monitoring. Daje Ci to większą swobodę i elastyczność, umożliwiając dostosowanie ustawień nawet w trakcie Twojej nieobecności.

Inteligentny dom, pozwala też na pełną personalizację ustawień zgodnie z preferencjami domowników. Każda funkcja może być dostosowana do indywidualnych potrzeb, co sprawia, że użytkownicy czują się komfortowo. Możliwość programowania scen i harmonogramów pozwala na stworzenie idealnego środowiska w domu, z którego każdy będzie zadowolony!

Integracje z innymi urządzeniami

Loxone umożliwia także integrację z urządzeniami innych producentów, możesz więc kontrolować zewnętrzne systemy audio, klimatyzację, rzutniki i tym podobne.

Oszczędność energii

Inteligentny dom umożliwia Ci stałe monitorowanie zużycia energii co przekłada się na jej bardziej efektywne zarządzanie. Automatyzacja pozwala na sterowanie oświetleniem i ogrzewaniem w zależności od obecności (czujniki ruchu) czy warunków atmosferycznych (integracja ze stacją pogodową) a monitorowanie zużycia energii pozwala identyfikować i eliminować nadmierne zużycie, co pozwala na spore oszczędności na rachunkach za prąd i gaz!

// Czujnik obecności od Loxone na suficie

Bezpieczeństwo

Smart dom, zapewnia także bezpieczeństwo poprzez zintegrowane systemy alarmowe, monitoringu i kontroli dostępu. Dzięki czujnikom ruchu, otwarcia okien i drzwi oraz kamerom możesz śledzić sytuację w domu z dowolnego miejsca w dowolnym czasie. Dodatkowo, system Loxone może symulować obecność domowników podczas ich nieobecności, zwiększając tym samym poziom bezpieczeństwa posesji.

inteligentny dom może też automatycznie powiadamiać Cię o wykryciu ruchu, otwarciu drzwi czy okna, a nawet podczas próby włamania. Alarmy dźwiękowe, powiadomienia mobilne czy auto-kontakt z ochroną zapewniają szybką reakcję na sytuacje awaryjne.

Dostęp do domu

Dostęp do smarthome może odbywać się na wiele sposobów, najczęściej wybieranym rozwiązaniem kontroli dostępu jest jednak klawiatura NFC (patrz fot. poniżej) pozwala ona na dostęp do domu za pomocą kodu, pastylki, telefonu, karty lub klucza. Możesz zarządzać tym kto, gdzie i kiedy może wchodzić do domu. Każdy domownik może mieć przypisane indywidualne uprawnienia, a system zapewnia pełny nadzór nad dostępem do różnych stref domu. Możesz także przydzielić jednorazowy kod dostępu przyjaciołom, służbie czy kurierowi!

// Klawiatura NFC od Loxone, przy drzwiach wejściowych

Decydując się na rozwiązania inteligentnego domu opartego o technologię Loxone, robisz krok w przyszłość, który może przynieść Ci wiele korzyści. Dzięki zwiększonemu komfortowi, oszczędnościom energii, bezpieczeństwu i łatwości użytkowania, Twój dom stanie się jeszcze wygodniejszym i atrakcyjniejszym miejscem do życia 😊

Zobacz jak inteligentny dom funkcjonuje w praktyce!

Umów darmowe spotkanie w naszym showroomie i doświadcz wszystkich funkcji inteligentnego domu na żywo.